Anestezi

25 Haziran 2008 ÇarşambaBen saçma salak gerilim filmlerini sevmem. Her yerden kan fışkıran filmler de bana uymaz. Ama "Awake" filmi çok iyi bir gerilim filmiydi. Kısaydı(74 dk) ve bu kısalığı belki filmi bu kadar iyi yapan tarafıydı. Gereksiz hiçbir sahnesi yoktu. Jessica Alba çok güzeldi ama o kadar iyi rol yaptığını söyleyemeyeceğim ama Anakin Skywalker aka Hayden Christensen gerçekten iyiydi. Lena Olin'i de görmek hoş oldu. Herkese tavsiye ederim.

Read more...

Ne yaptın be Oray?

Oray Eğin - 20 Haziran 2008
Mesela sürekli Ufuk Güldemir’den bahsedilir. Onu başarıdan başarıya koşturan bir ekibi, yakın çalışma arkadaşları vardı. Sağ kolu, sol kolu, beyninin yarısı olan insanlar bugün medyada önemli görevlerde, bu yeni kurulan kurumlarda üst düzeyde mi?
Değiller. Hiçbiri değil. Kötü gazeteci de değil bu insanlar. Yllarca rating ve tiraj almışlar, bilgi birikimi ve deneyime sahipler. İyi altyapılardan yetişen gazeteciler üstelik.

Oray Eğin - 24 Haziran 2008
Ciner Grubu patronajının Habertürk’ü NTV yapmak gibi bir niyeti var galiba; suya sabuna dokunmayan, sıradan ve sıkıcı bir kanal mı olacak Habertürk yoksa alıştığımız zeki ve tepkileri herkesten sağlam, cesur ve özgür bir habercilik mi yapacak? Tam da kanalın başında Güldemir ekolünden gelen Erdoğan Aktaş gibi çok önemli bir gazeteci de varken.

Oray Eğin "güneş doğudan doğar" desin inanmadan bir kez daha düşünürüm. Bu haliyle millete etik dersi filan vermeye çalışır, habercilik üzerine ahkam keser. Kendi yazdıklarını okumasını tavsiye ediyorum.

Read more...

İzleyiciler

  © Blogger template Cumulus by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP