Brooke Burke

25 Kasım 2007 Pazar

Brooke Burke

Read more...

Çok satılan oyunlar

Türkiye'de orijinal oyunların satışını destekliyorum. Elbette herkesin her istediği oyunu alabileceği bir gelir yapısı ve uygun fiyata orijinal oyun satışı yapılabilecek bir dağıtım ağına hala sahip değiliz ve korsan oyunlar hala çok yaygın. Ama bu ülkede güzel şeyler olmadığı anlamına da gelmiyor. TRgamer'dan aldığım bu listeleri karşılaştırmak istedim. Türkiye listesine bir bakar mısınız? Hepsi başlı başına bir dev olan olan oyunlar ve herkes tek kuruşunu boşa harcamamak için ince elemiş sık dokumuş gibi görünüyor. Bu da oldukça rafine bir liste oluşturmuş. Buna son günlerdeki Crysis çılgınlığını da ekleyin...

Türkiye PC Satış Listesi
1. Call of Duty 4: Modern Warfare
2. Hellgate London
3. Fifa 08
4. PES 2008
5. Football Manager 08
6. NBA Live 08
7. Timeshift
8. Bioshock
9. Enemy Territory: Quake Wars
10. World in Conflict

Bir de ABD listelerine bakalım. Orange Box'la açılıyor, arada Sims var, WOW var, (Puppy, Kitty, Pony ne oluyor bu arada?), Age of Empires III var. Çok daha genişe yayılmış ve çocul çocuk herkesin oyun oynadığının kanıtı bir liste. Benim çocuğum olsa benden Puppy, Kitty, Pony oyunu istese hayatta o oyuna 100 YTL vermem ama ABD vatandaşı veriyor işte. Ortaya da bizim insanımıza saçma sapan gelen bu liste çıkıyor. Puppy, Kitty, Pony Türkiye listesine girdiği gün Aral İthalat'ın bayram ettiği gün olur herhalde.

ABD Top 20
1. Half Life 2: Episode 2 The Orange Box - Valve/EA
2. Hellgate: London - Namco/EA
3. Neverwinter Nights 2: Mask Of The Betrayer - Atari
4. World Of Warcraft - Blizzard
5. World Of Warcraft: The Burning Crusade - Blizzard
6. The Sims 2: Bon Voyage - Electronic Arts
7. Nancy Drew: Legend Of The Crystal Skull - Her Interactive
8. Sim City 4: Deluxe Edition - Electronic Arts
9. Hellgate: London Collector's Edition - Namco/EA
10. Paws & Claws Pet School - ValuSoft
11. Puppy/Kitty/Pony Luv Pack - Activision
12. World In Conflict - Sierra
13. World Of Warcraft: Battle Chest - Blizzard
14. Enemy Territory: Quake Wars - Activision
15. Age Of Empires III - Microsoft
16. Age Of Empires III: Asian Dynasties - Microsoft
17. The Sims 2: Deluxe - Electronic Arts
18. Halo: Combat Evolved - Microsoft
19. Sponge Bob Square Pants: Diner Dash - THQ
20. Company Of Heroes: Opposing Fronts - THQ

Read more...

Böyle bir şey yok...


Öncelikle verdiğim ara için özür dileyim. Malum milli maç ve yapılacak tonla işin ardından Cuma ve Cumartesi sosyalleştik biraz. Responsible drinking güzel bir laf bu arada, sevdiğim laflar arasına girer.

Kopenhag Havaalanı'nda görüp de pas geçtiğim Assassins Creed'i Oslo'nun en civcivli caddesi Karl Johan'da görünce bu kez pas geçemedim. Ama almadan önce memlekete para kazandırmak istedim. Aral'ı aradım. F. ile konuştum ve gelmeyeceğini söyleyince ben de satın aldım.

İstanbul'a geldiğimizde saat 5.30'du, evde S. beni bekliyordu. Uyudum. 12 gibi uyandım. Biraz yemek kendine gelme çabaları. Valiz boşaltma operasyonu derken valizin dibinden bana gülümsedi.

Çıkarttım, PS3'ü açtım, Heavenly Sword'un yerine onu taktım.

Oyun açıldı ve demo da beni çarpmayı başardı. Eğitim safhasını geçtim. İlk göreve başlarken oyunu kapattım. Ben böyle bir şey görmemiştim daha önce. İnanılmaz canlı bir şehir, tam etkileşim, etkileyici hikaye...

Assassins Creed sen nesin ya? Bu bir oyun olmaz dedim kendi kendime. Daha sonra boş bir zamanımda seni daha çok seveceğim diye söz verdim ve kız arkadaşımla Monk'u izlemeye devam ettim. (Oyunla ortak olsun "Monk'ların arasına karıştım" diyeyim.)

Read more...

İzleyiciler

  © Blogger template Cumulus by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP