Kendinle dalga geçme becerisi...

25 Şubat 2008 Pazartesi

Bu blogda oyunların dışına çıkacağımı söylemiştim. İşte oyun ve babe dışı ilk postum. Olay şu: Jimmy Kimmel isimle dünya komiği ünlü talk showcu. Herkesin seveceği ortalama Amerikalı talk show'un sonunu her zaman Matt Damon'a özür dileyip, kendisini ağırlayacak zamanları kalmadığını söyleyerek bitirir. Bir gün talk show'a gelen Matt Damon son konuk olarak alınır ve uzun bir tanıtım sonrası stüdyoya davet edilip maalesef programın bittiği söylenir. Sonra olanlar şöyle:Bir sonraki aşamada Matt Damon bayıldığım Sarah Silverman'la, aynı zamanda uzun süredir Jimmy Kimmel'ın sevgilisi bir intikam videosu çeker. Adı da I'm fucking Matt Damon'dur.Ama son darbeyi Jimmy Kimmel vurur. I'm fucking Ben Affleck başlıklı intikam videosunda Brad Pitt'ten Cameron Diaz'a Robin Williams'tan Harrison Ford'a pek çok ünlü oynar. O video da şöyle:Bu üç video ışığında yazdığım başlığı bir kez daha okuyun lütfen...

Read more...

New Star Soccer


Bağımsız oyun yapımcılığı zor bir iş. Milyon dolarlık ARGE yatırımlarının yapıldığı bir sektöre orijinal bir fikirle girip kendi başınıza zengin olmak çok kolay olmasa gerek. Bağımsız oyun üreticiliğini sektörün devlerine giriş için hazırlanan bir portföy olarak görüyorum. Ama bunların içerisinde bir oyun farklı bir noktada duruyor.
New Star Soccer en orijinal fikir değil. Bir futbolcuyu takım içerisinde yöneterek kariyerini geliştirmesine yardımcı oluyorsunuz. Futbol hayatının yanısıra özel hayat da söz konusu. Sevgiliniz oluyor, evleniyorsunuz, mankenler, sponsor anlaşmaları, gece alemleri derken kendinize bir yol çiziyorsunuz. Sergen Yalçın mı olacaksınız, Bülent Korkmaz mı?
Oyunun en güzel tarafı sadece text tabanlı olmaması. Tüm maçları oynayabilirsiniz. Kadroya giremeyebilirsiniz. Takımınızı zaferlere taşıyıp transfer teklifleri alabilirsiniz. Doping yapabilirsiniz. Yakalanabilirsiniz.
Bir futbolcunun kariyer simülasyonunun yeni versiyonu yakında çıkacak ve çok da iyi olacağa benziyor. Merakla bekliyoruz.

Read more...

İzleyiciler

  © Blogger template Cumulus by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP