360desktop - Yeni İlgi Alanı

8 Temmuz 2008 Salı

Read more...

Sinema Profesyonelleri

Kanyon'u mimarisi, ferahlığı ve D&R ile Remzi Kitabevi'nin varlığı nedeniyle seviyorum. Bunlara önceleri sinemasının kalitesini de ekliyordum ama artık değil. Bu anlık tiksintinin çeşitli nedenleri var;
Öncelikle çok reklam yayınlıyorlar. Aslında çok, az kalır ifade etmek için. 20 dakika reklam izliyorsunuz, 10 dakikalık arayı da eklerseniz yarım saat. TV'de bir filme yarım saat reklam koyamazsınız. O reklamların fiyatı konusunda az çok fikir sahibi birisi olarak Kanyon'daki Mars Cinebonus'un bilet fiyatlarını sıfırlasa zarar etmeyeceğini düşünüyorum.
İkinci neden bilet fiyatları normal olsa da içeride satılan ürünlerin fahiş fiyatları. Bu tip müesselerde genelde oran dışarıda 1 ise içeride 2 veya 3 liradır. Ama dışarıda 1 YTL olan ürün Kanyon sinemalarında 5 YTL. Bu olsa olsa satmamak için bir bahane gibi geliyor bana.
Şirket sahipleri çok mütevazı davranmışlar kendilerine Sinema Profesyonelleri adını koymuşlar. Bir adım ileri gidip bizlere Sinema Enayileri de diyebilirler, demeseler de öyle hissettiriyorlar.

Read more...

Hancock


Tek elimle araba kaldırır, bir omuzda trenleri durdurum


Will Smith hemen her 4 Temmuz'da karşımıza bir filmle çıkıyor. Bu filmlerde de dünyayı kurtarıyor, uzaylıları defediyor, mutluluğa giden yolları açıklıyor.. Bu seneki 4 Temmuz filmi ise Hancock. Filmin yapımcılığını da üstlenen Smith tam eğlencelik bir filmle tatil haftasında voliyi vurmuş görülüyor.
Film öyle çok ahım şahım bir şey değil. Fragmandaki beklentiyi asla karşılamıyor ama yine de verdiğiniz paranın boşa gittiğini düşünmüyorsunuz. John Hancock'un süper yeteneklerini kamu yararına kullanıp bir halk kahramnına dönüşmesini izlemek oldukça zevkli.
Charlize Theron ise projeye son anda giren ve daha çok expose etmek için yazılan bir rolde karşımızda. Güzel kadın evet ama bu filme hiç gitmemiş.
Sıcak yaz günü, serin bir sinema seansı için ideal bir film Hancock. Hem güler hem de eğlenirsiniz. Kaliteli bir süper kahraman filmi isterseniz size X Men'leri öneririm.

Read more...

İzleyiciler

  © Blogger template Cumulus by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP