Altınyunus

1 Eylül 2008 PazartesiBen küçükken bu otel bir efsane gibiydi. İzmir'in tüm zenginleri o otele giderdi. Denizi süper, odaları son derece konforluydu. Zaman otellerin en büyük düşmanı. Teknoloji gelişip, butik otel konsepti ön plana çıkınca Altınyunus gibi devasa oteller arka plana düştü. Sahibi konusunda bir de problem yaşayınca tam dibe vurdular. Yaşar Grubu oteli satın alınca geniş çaplı bir yenilemeye girişmiş.

Sözü uzatmayayım. Balayında oradaydık. Gayet hoşumuza gitti. Dev gibi bir odada kaldık. Plajı ve denizi çok güzeldi. Yemekleri çok beğenmedim. Çok kalabalık olmasına rağmen odalara giderken tek tük insan gördük. Resepsiyondan odaya uzanan yol gerçekten çok uzundu. Otelin en uç odasında kaldık ve panoramik deniz manzarasına sahiptik. Önümüzde de yunuslar yüzüyordu. Anlayacağınız biz Altınyunus'u sevdik. Bir daha seve seve gideriz...

Read more...

Küçük Türkiye TarihiHarika bir kitap. Dili çok akıcı ve Türkiye'nin tarihi, özellikle yakın dönemle ilgili çok önemli bilgiler içeriyor. Bir de Zürcher'in Modernleşen Türkiye'nin Tarihi kitabı vardır. Son 200 yıla meraklıysanız tavsiye ederim.

Read more...

The Day After...

Feci bir yorgunluk... Streslisiniz zaten ve sürekli oynama zorunluluğu stresin üstüne yorgunluğu da bindiriyor. Takım oyuncusuyum ben one man show bana uymaz dedim dinlemediler. Düğün bu eğlenicen. Evet eğlendim ama daha çok eğlendirdim. Beni göbek atarken izleyenler daha çok eğlendiler.
Düğün sahibini yakalayan öpüyor. Pasta bıçağı kesmez, davul çalmaz, org çalışmaz. Sanatçımız saçma sapan şarkılar söyleyebilir. Fotoğrafçılar istediğiniz pozları çekmez. Tam bir sömürü düzeni en mutlu gününüzü zehir edebilir. Benim için zehir oldu demiyorum ama düğün yapmadan önce bir kez daha düşünün.

Read more...

İzleyiciler

  © Blogger template Cumulus by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP