Tümer Metin

26 Haziran 2008 PerşembeTümer Metin'in bu fotoğraftaki sevincine neden olan frikik golünü statta seyretmiş ve çok sevinmiştim. İnanılmaz bir frikik golüydü. Sorensen'in yapacak hiçbir şeyi yoktu adeta.
Tümer'in İsviçre maçında 4-2 öndeyken kullandığı son frikik golünde yine oradaydım. Atmasını bekliyordu herkes. İki frikik arasında 2 ay 10 gün vardı. Olmadı, yıkıldık.
Günlerden 25 Haziran yer Basel, St. Jacob Park. Tümer maçın son dakikasında oyunda. Çok iyi bir frikik fırsatı, orada Hamit var, maçın en iyilerinden. Sen neden gelip vuruyorsun ona be adam, ne hakkın var. Soğuksun, sakatsın, neden saçma bir kahramanlık gösterisine girişiyorsun. Ya da orada en tecrübeli sensin, tüm Alman takımı barajda, bir organizasyon düşünsene orada. İki pas yapsan dağılacak adamlar ama yok, biz Türküz, kahramanlık lazım. Akıl bizde geçer akçe değildir zaten.

Read more...

BusaccaSabri'nin Lahm'a yaptığı hareket net penaltı. Bu kabul. Ama bunun dışında verdiği faul kararlarının hepsi Almanya lehine. Vermediği çok net iki kart var. Kıdemli yardımcısının kaldırdığı kaldırmadığı bayraklar beni çileden çıkardı. Hiç bir zaman hakem hakkında konuşmadım diyen teknik direktörler gibi olmak istemem ama Massimo Busacca Türkiye'nin hızını kesmiştir. Takdir haklarını Almanya'dan yana kullanan bir hakemdi ve kötü kaybeden olmak istemiyorum ama bu maç, maç başlamadan önce masada bitmişti sanki. Türkiye'nin her golünde yüzü asılan Platini, gözüm üstünde.

Read more...

Olsun be...Turnuvanın en iyi maçını oynadık. Kalemize gelen 3 top da gol oldu. Çok iyi hücuma çıktık, savunmada yeni bir dörtlü vardı ve orada aksadık. Attığımız goller gerçekten çok iyiydi, yediğimiz goller skandal. Almanları ezdik aam yenemedik. Çekler ve Hırvatlar bizi ezmiş ama yenememişlerdi. Kader ağlarını ördü. Viyana çok yakındı ama o bilete tutunamadık, uçtu gitti. Bir terslik olmadığı takdirde Rusya ve İspanya bu Almanları çiğ çiğ yer, tabi bir mucize olup oynamaya başlamazlarsa.

Bu maçı konuşmaya devam edeceğiz, daha yazılacak birkaç şey daha var.

Read more...

İzleyiciler

  © Blogger template Cumulus by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP